Merhaba,

Ben Psikolog Ayşe Nur AVCI. Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2017 yılında mezun oldum. 2019 yılında Osmangazi Üniversitesi Aile Danışmanlığı Eğitimi’nde süpervizyon eşliğinde; bilişsel davranışçı terapi, kısa süreli çözüm odaklı terapi, cinsel terapi derslerini alarak Aile Danışmanı ünvanı almaya hak kazandım. Hemen ardından Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Klinik Psikoloji Bütünleşik Doktora programına YÖK-100/2000 Doktora Bursu ile kabul aldım. Doktora eğitimime halen devam etmekteyim.

İş hayatıma 2017 yılında memleketim Eskişehir’de bulunan Emine Coşkun Sarılar Danışmanlık Hizmetleri’nde başladım. Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu değerlendirme süreçlerinde aktif rol aldım. 2018 yılında Odunpazarı Belediyesi bünyesinde bulunan Engelsiz Kültür Sanat Merkezi’nde engelli çocuklarla, aileleriyle ve Oyunpazarı Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde okul öncesi çocuklarla ve aileleriyle çalışmalarımı sürdürdüm. Ardından 2020 yılında Özel Doğal Dil Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde dil ve konuşma bozuklukları olan çocukların ve ailelerinin psikolojik değerlendirmelerini ve takiplerini yürüttüm.
Ayrıca Aydın Adnan Menderes Üniversitesi bünyesinde süpervizyon eşliğinde ve özel olarak 5 yıldır yüz yüze ve online olarak; çocuk, ergen ve yetişkin danışanlar görmekteyim. Danışanlarımla yürüttüğüm seanslarda çocuklarla Deneyimsel Oyun Terapisi, ergen ve yetişkinlerle Bilişsel Davranışçı Terapi, Davranış Terapisi ve Sorun Çözme Terapisi ekollerini kullanmaktayım. Ağırlıklı olarak kaygı bozuklukları, sınav kaygısı, depresyon, öfke kontrol problemi, aile danışmanlığı, yas danışmanlığı, çocuklarda davranış bozuklukları, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, okul uyum sorunları, boşanmanın çocuklar üzerindeki etkileri, kardeş kıskançlığı gibi konularla çalışmaktayım.
Çalışma hayatıma devam ederken alandaki yetkinliğimi artırmak adına eğitimler almaya devam etmekteyim.

Eğitimler

  • Lisans: Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü
  • Lisans Üstü: Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Klinik Psikoloji Bütünleşik Doktora Programı (halen)